„Jak będę duży to zostanę policjantem”

fot. KMP w Szczecinie
Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła Przedszkole Publiczne nr 61 „Niezapominajki”. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach.
REKLAMA

W czasie zajęć funkcjonariuszka opowiedziała przedszkolakom historię o pewnym dzielnym policjancie. Dzieci z dużą chęcią oraz zaangażowaniem wymieniały czym zajmuje się „Pan Policjant”. Podczas zajęć szczegółowo omówiono oraz pokazano umundurowanie policjanta. Funkcjonariuszka zaprezentowała również jak wygląda policjant, kiedy kieruje ruchem drogowym. Dzieci chętnie bawiły się w naśladowanie i również „kierowały ruchem”.

Na spotkaniu przedstawiono wybrane znaki drogowe oraz omówiono przepisy dotyczące pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjantka w czasie zajęć była wyposażona w matę, która ukazuje fragment drogi wraz z wyznaczonym przejściem dla pieszych. Przedszkolaki miały za zadanie prawidłowo przejść przez „zebrę”. Później najmłodsi ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych przy użyciu sygnalizatora świetlnego.

Na koniec w ramach niespodzianki dzieci otrzymały kolorowankę z postacią policjanta. Jednak największą uciechą dla przedszkolaków była możliwość wykonania swojego odcisku palca na otrzymanej kolorowance.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-24 18:00
miejsce
Aula Uniwersytetu Szczecińskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany