Edukacja i Szkolenia artykuł sponsorowany
26 listopad 2019

Niezwykła lekcja bezpieczeństwa Hello ICE pilotażowo w przedszkolach!

fot. nadesłane
Kiedy jest dobry czas na edukację o zasadach bezpieczeństwa? Z pewnością od najmłodszych lat. Z takiego założenia wyszli pomysłodawcy programu społeczno-edukacyjnego Hello ICE - firma Budimex, który do tej pory adresowany był do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. W tym roku pilotażowo został rozszerzony o przedszkola.
Symulacja ruchu drogowego, w tym tworzenie korytarza życia, nauka numerów alarmowych czy szpital dla pluszaków to tylko niektóre atrakcje podczas lekcji bezpieczeństwa dla najmłodszych, zorganizowanych w przedszkolach w: Grójcu, Warszawie, Płońsku i Pruszkowie. W nauce najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze wspierał przedszkolaków tygrys Budi.

Dzieci otrzymały również odblaskową kartę In Case of Emergency, z miejscem na dane swojego rodzica czy opiekuna, która może okazać się pomocna w sytuacji zaginięcia dziecka czy jeśli dojdzie do wypadku z jego udziałem.

- Widząc, jak dużym zainteresowaniem cieszą się wizyty w szkołach naszej ekipy z tygrysem Budim na czele, zauważyliśmy, że edukacja zasad bezpieczeństwa im wcześniej dotrze do najmłodszych, tym przyniesie większe efekty. Stąd pomysł na pilotaż w przedszkolach, który przerósł nasze oczekiwania. Dzieci niezwykle żywiołowo reagowały na spotkania z Budim, a przyznam, że ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest całkiem spora. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów programu i w przyszłym roku planujemy kolejne niespodzianki dla najmłodszych – przyznała Katarzyna Wójcik, Budimex SA.

Program Hello ICE w swoich założeniach nie tylko wskazuje uczniom właściwe zasady zachowania się na drodze, ale również zapewnia nauczycielom klas I-III zestawy scenariuszy lekcji o tematyce bezpieczeństwa. Wkrótce na stronie programu www.helloice.pl także wychowawcy przedszkolni będą mogli pobrać materiały, dedykowane najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Projekt HELLO ICE! (In Case of Emergency), skierowany jest do uczniów klas I -III szkół podstawowych i ma na celu poszerzenie ich wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Kluczowym elementem kampanii jest interaktywna mapa, na której każdy może zaznaczyć niebezpieczne miejsce na trasie uczniów do szkoły. Przez pięć miesięcy od uruchomienia na stronie helloice.pl mapy zaznaczono 286 niebezpiecznych punktów w pobliżu placówek edukacyjnych w całej Polsce. Problematyczne miejsca można cały czas oznaczać na stronie www.helloice.pl.


Budimex jest spółką z ponad 50-letnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000pracowników. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, budownictwa ogólnego oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i FBSerwis. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany