Zajęcia z Policją dla uczniów klasy policyjnej LO nr VII w Szczecinie

fot. KMP w Szczecinie
Pierwsze tegoroczne zajęcia przeprowadzone dla uczniów klas pierwszych o profilu policyjnym w VII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Jana Styki w Szczecinie dotyczyły bardzo ważnych zagadnień, jakimi są zadania i struktura Policji. Uczniowie klasy maturalnej tego dnia poznali jakie są wymagania wobec kandydata do służby w Policji i czego dotyczy rozmowa kwalifikacyjna, która jest etapem postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.
REKLAMA

W trakcie spotkania uczniowie „siódemki” objętej patronatem KMP w Szczecinie mieli okazję nie tylko wysłuchać wykładu ale również porozmawiać o tym czym, jest służba w Policji. Spotkanie ze szczecińskimi policjantami było okazją do poszerzenia wiedzy uczestników o zakres zadań Policji, procedur postępowania w różnych przypadkach, w tym procedury kwalifikacyjnej przyjęcia do służby.

Podczas zajęć uczniowie mieli również okazję do wyrażenia swojej refleksji dotyczącej tego, czego spodziewają się po służbie w Policji. Podczas spotkania padło wiele pytań na które odpowiedzi udzielił funkcjonariusz KMP w Szczecinie. Tego typu spotkania mają na celu nie tylko przybliżenie pracy Policji ale również służą do zachęcania młodych ludzi do wstąpienia w szeregi naszej formacji.


źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany