Jak jest z tym suwakiem na drodze? Policja wyjaśnia

Wątpliwości użytkowników dróg budzą nowe przepisy w prawie o ruchu drogowym, dotyczące jazdy na suwak. Wchodzą one w życie 6 grudnia. Regulują pierwszeństwo w taki sposób, że będzie ono zależne od warunków na drodze i dotyczyć ma tylko jednego pojazdu.
REKLAMA
WP. Autokult zastanawia się, kto ma pierwszeństwo podczas jazdy na suwak. Przepisy dotyczą pojazdów poruszających się po drodze z przynajmniej dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, na której jeden z pasów uniemożliwia kontynuację jazdy. Kierowcy jadący po nim będą mogli zmienić pas na ten drożny, naprzemiennie wjeżdżając na sąsiedni. W takich okolicznościach kierowca z zablokowanego pasa może oczekiwać ustąpienia pierwszeństwa od użytkownika na tym przejezdnych pasie. Jednak dopiero w chwili, kiedy będzie tuż przy przeszkodzie.

Czy znaczy to, że wpuszczenie pojazdu stojącego na drodze bez możliwości jazdy będzie obowiązkiem, czy też, jak przy wpuszczaniu autobusu z zatoczki, zasadą? Według policji, udzielającej wyjaśnień Autokultowi, kierujący pojazdem poruszający się tym pasem bez możliwości kontynuacji nie ma obowiązku ustępowania pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie sąsiednim pasie ruchu. Jednak jak będzie wyglądała realizacja tego przepisu w praktyce, okaże się już na początku grudnia.


Źródło: WP Autokult.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 17:30
miejsce
Teatr Współczesny, Szczecin, Wały...
wstęp biletowany