13 wrzesień 2013

Gabarytowe sztuczki producentów

fot.wikimedia commons, na licencji 3.0
Kupiłam wczoraj perfum w jednej z drogerii. Zakup wydawał mi się świetną okazją. Po powrocie do domu nie byłam już tak zadowolona. Okazało się, że flakonik jest znacznie mniejszy niż się wydawał- informuje nas Pani Karolina.
REKLAMA

To nie jedyna sztuczka, którą stosują producenci różnorodnych produktów. Nasza czytelniczka złapała się na trik w drogerii. Na półce tester w sporej butelce, atrakcyjna cena. Obok stoją "fabrycznie" zapakowane oklejone flakoniki. Jak się później okazuje zakupiony perfum zapakowany był w sporych rozmiarów, plastikowy "futeralik". Starannie oklejony, nieprzezroczystą taśmą i już mamy efekt powiększający. W rzeczywistości flakonik zakupiony  "w promocji" okazuje się być 30 ml buteleczką.

"Troche to chyba nie w porządku wobec klientów"- komentuje zniesmaczona Pani Karolina. Na etykiecie pojemność co prawda została podana, ale maleńkim druczkiem, a zapakowany flakon naprawdę wydaje się znacznie większy.

Warto przed zakupem "przecenionych" produktów sprawdzać i porównywać ich pojemność z innymi. Tak dla pewności, że nikt nas nie "nabija w butelkę".

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 17:30
miejsce
Teatr Współczesny, Szczecin, Wały...
wstęp biletowany