Nie zatrzymał się do kontroli i porzucił pojazd – do podejrzewanego mężczyzny doprowadził policyjny pies tropiący

fot. KMP w Szczecinie
Po pościgu ulicami Szczecina policjanci zatrzymali 24 – letniego kierowcę hondy civic. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych usiłował uciec policyjnemu patrolowi. Po zatrzymaniu pojazdu zbiegł z niego. W trakcie poszukiwań mężczyznę precyzyjnie wskazał policyjny pies tropiący Feliks. Okazało się, że kierujący był pod wpływem narkotyków.
REKLAMA

Wczoraj w nocy, około godziny 1:00, na jednej z ulic miasta, policyjny patrol, podjął kontrolę, kierującego samochodem Honda. Funkcjonariusze wydali wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne, do zatrzymania. Kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Łamał przepisy, tworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, usiłując umknąć policjantom.

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Kierowca zatrzymał się kilka kilometrów dalej i zbiegł z pojazdu. Do poszukiwań uciekiniera zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz przewodnik tropiącego psa służbowego. Feliks, czworonożny funkcjonariusz od razu podjął trop i podczas legitymowania mężczyzny przez patrol Wydziału Prewencji w trakcie poszukiwań bez wahania wskazał jego torbę oraz jego samego.

Policjanci błyskawicznie zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało 24 – latek był pod wpływem narkotyków, co wykazał tester. Podejrzewany za swoje czyny będzie tłumaczył się teraz w Sądzie.

 

ZKS KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany