13 luty 2020

SMS z Ministerstwa Finansów. To może być próba oszustwa

Oszuści podszywają się pod pracowników ministerstwa i informują o zadłużeniu podatkowym. Kwota jest niewielka i można ją szybko uregulować. Niestety w ten sposób możemy stracić wszystkie swoje oszczędności.
REKLAMA
Jak podkreśla WP.PL, przestępcy usypiają naszą czujność, kiedy do zapłaty są niewielkie kwoty. Do tego wywierają presję czasową, pisząc, że zadłużenie musi być  spłacone do konkretnego terminu albo „sprawa trafi do komornika”.
Jednak klikając podany link zostajemy przekierowani do strony, która przypomina tę z płatnościami PayU. Jako rodzaj płatności będzie jednak dostępny tylko przelew, co powinno wzbudzić nasze podejrzenia.

Po wyborze odpowiedniego banku scenariusz działania oszustów przebiega różnie. Np. przy fałszywym banku Santander przestępcy chcą od nas wyłudzić kod weryfikujący aplikację mobilną. Wówczas, aby oczyścić konto z pieniędzy nie potrzeba wcale innych kodów. W fałszywym banku Millenium natomiast jesteśmy proszeni o podanie numeru PESEL.

Zatem nawet jeśli nie stracimy swoich pieniędzy, możemy stracić swoje dane. Przestępcy mogą je wykorzystać, żeby wziąć na nasze nazwisko kredyt, tzw. chwilówkę, którą to my będziemy musieli spłacać.

Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany