9 listopad 2020

Szczecińska drogówka nie ustaje w walce z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi

fot. KMP w Szczecinie
Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Przez miniony weekend funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali siedmiu kierujących pod wpływem alkoholu, a także kolejnym kierującym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
REKLAMA

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni, to zachowania kierujących, którzy zostali zatrzymani przez drogówkę w naszym mieście. W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 16 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jechał z prędkością 145 km/h. Kierującym zostały zatrzymane blankiety praw jazdy oraz nałożono na nich mandaty karne.

W czasie weekendu policjanci ujawnili również siedem osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Niestety nietrzeźwi kierujący oraz osoby pod wpływem środków odurzających, które wsiadają za kierownicę są jednymi z największych zagrożeń na drodze dla nas i naszych bliskich.

Mundurowi zatrzymali również mężczyznę, który jechał samochodem w okresie 3-miesięcznego zakazu związanego z wcześniej popełnionym wykroczeniem polegającym na przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

ZKS KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2022-01-07 20:00
miejsce
GOKSiR w Przecławiu, Przecław...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-12 19:30
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-26 20:00
miejsce
Cafe Hormon, Szczecin, Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-14 20:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany