Wpadli, bo popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Byli poszukiwani

fot. KMP w Szczecinie
Mieszkaniec podszczecińskiej gminy poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności został zatrzymany przez szczecińską grupę speed. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. To nie jedyna osoba poszukiwana zatrzymana tego dnia do kontroli drogowej przez tych samych policjantów.
REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, wchodzący na co dzień w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej pojazd w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec gminy Kobylanka. Kiedy mundurowi sprawdzili uprawnienia do kierowania w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności, wydanego przez Sąd Rejonowy w Szczecinie.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu – był pasażerem jednego z pojazdów, którego kierujący popełnił wykroczenie.

powołał specjalną grupę o nazwie "SPEED". Ma ona przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

Grupa SPEED została powołana w lipcu zeszłego roku. Działa zdecydowanie, reaguje bezwzględnie na karygodne zachowania na drodze i jest wszędzie tam, gdzie dochodzi do notorycznego przekraczania prędkości.

 

ZKS KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany