Duże mieszkania na sprzedaż – alternatywa dla domu jednorodzinnego

Wielu z nas marzy o nawet niewielkim domku. Może nie tam, gdzie wieś spokojna i wieś wesoła, ale raczej w małym miasteczku lub strefie podmiejskiej większego miasta. Są jednak wśród nas tacy, którzy zamiast domu wolą duże mieszkanie, najlepiej w centrum i ponadto prosto od dewelopera.
REKLAMA
Duża powierzchnia mieszkania czy kort tenisowy?

W tym przypadku „duże” może oznaczać naprawdę spory metraż. Miłośnikom kawalerek wystarczy wprawdzie 20-30 mkw., a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście mkw. Na drugim biegunie znajdują się jednak wielbiciele zdecydowanie większych przestrzeni. W naszym kraju można spotkać coraz więcej dużych mieszkań na sprzedaż – zarówno tych od dewelopera, jak i tych z rynku wtórnego, których metraż wyraźnie przekracza 100 mkw.

Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom podkreśla, że na głównych rynkach mieszkaniowych w naszym kraju nie ma co prawda jeszcze nowych mieszkań o powierzchni zbliżonej do boiska piłkarskiego, która zgodnie z przepisami dla nowych obiektów od 2008 roku wynosi 7140 mkw. Można za to już spotkać lokale o metrażu równym lub wyższym od powierzchni kortu tenisowego, która wynosi nieco ponad 195 mkw.


Największe mieszkania od dewelopera

Tak duże lokale to zwykle nieruchomości o standardzie z wyższej półki, typowo apartamentowym. Zlokalizowane są zazwyczaj na ostatnich piętrach budynków, w najbardziej atrakcyjnych rejonach poszczególnych miast. Taka specyfika lokali wielkopowierzchniowych oczywiście pociąga za sobą ich wysokie ceny. Posiadanie  dużego mieszkaniu pozwala jednak łączyć zalety życia w przestronnych wnętrzach  i korzystania z miejskich uroków. Poniższe zestawienie prezentuje największe nowe mieszkania od dewelopera na pięciu głównych rynkach mieszkaniowych w Polsce.


Największe mieszkania z rynku pierwotnego w poszczególnych miastach


Opracowanie Twoje-miasto.pl dla Otodom na podstawie danych serwisu Otodom


Mieszkania na sprzedaż w Warszawie – największe i najdroższe

Mieszkanie deweloperskie nie tylko z największą powierzchnią, i najwyższą ceną całkowitą, ale również najwyższą stawką za jeden metr kwadratowy zlokalizowane jest w stolicy. Największe nowe mieszkanie w Warszawie ma 369 mkw. i znajduje się na piątym piętrze w apartamentowcu z 2018 roku na Saskiej Kępie. Ta nieruchomość składa się z ośmiu pokoi i jest wyceniana na prawie 6,1 mln zł.


Ceny dużych mieszkań z rynku pierwotnego w pozostałych miastach

W Krakowie za największe mieszkanie od dewelopera o powierzchni 279 mkw. trzeba zapłacić ponad 3,3 mln zł. Nieruchomość usytuowana jest na drugim piętrze w apartamentowcu na terenie dziewiątej dzielnicy grodu Kraka. We Wrocławiu apartament o metrażu 190 mkw. na Starym Mieście jest do wzięcia za około 1,9 mln zł.

Największe lokum z rynku pierwotnego w Poznaniu znajduje się na Jeżycach. 167 mkw. powierzchni kosztuje 1,8 mln zł. Wyraźnie taniej jest na Wrzeszczu w Gdańsku, gdzie cztery ściany i zawarte między nimi 206 mkw. można mieć za „jedyne” 698 tys. zł.


Autor:
Jarosław Mikołaj Skoczeń, redaktor naczelny Twoje-miasto.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2022-01-07 20:00
miejsce
GOKSiR w Przecławiu, Przecław...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-12 19:30
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-26 20:00
miejsce
Cafe Hormon, Szczecin, Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-14 20:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany