13 styczeń 2020

W 2020 roku będzie trudniej o pracę. Opinia ekspertów jest jednoznaczna

Niektóre firmy już ogłosiły, że są zmuszone do redukcji zatrudnienia. Najtrudniej będzie zdobyć pracę w sektorze usług oraz w obszarach produkcyjnych. Są jednak branże, w których nie trzeba martwić się o zatrudnienie.
REKLAMA
Przyczyną gorszej sytuacji na rynku zatrudnienia jest spowolnienie gospodarcze na Zachodzie, a także skokowy wzrost płacy minimalnej, do którego doszło z początkiem roku, na co zwraca uwagę Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy z Randstad Polska w rozmowie z WP.PL.

Jak natomiast wynika z danych Barometru Rynku Pracy największe szanse na zatrudnienie mają pracownicy niskiego szczebla (68,6 proc.), następnie średniego (39,2 proc.). Najmniejsze szanse na znalezienie nowej posady mają osoby z kadry zarządzającej (6,2 proc.).

Największe możliwości zatrudnienia mają natomiast osoby z branży budowlanej (murarze, tynkarze czy zbrojarze). Jak podkreśla Mateusz Żydek duże możliwości zatrudnienia mają też pracownicy magazynów i centrów logistycznych na wszystkich szczeblach.

Znaczenie ograniczenie w pozyskiwaniu nowych pracowników będzie przejawiać sektor handlowy. Wiąże się to zarówno z coraz większą automatyzacją (np. kasy bezobsługowe) jak i zwiększeniem liczby niedziel niehandlowych.


Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-24 18:00
miejsce
Aula Uniwersytetu Szczecińskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany