7 listopad 2020

Koszalin: dodatkowy punkt drive-thru przy stadionie „Gwardia”, ten przyszpitalny zmieni lokalizację

O uruchomieniu od poniedziałku, 9 listopada dodatkowego mobilnego punktu drive-thru przy stadionie „Gwardia” i planowanej zmianie lokalizacji dla punktu istniejącego na terenie szpitala wojewódzkiego poinformował w sobotę prezydent Koszalina Piotr Jedliński.
REKLAMA

Według informacji przekazanych na Facebooku przez prezydenta Jedlińskiego dodatkowy punkt mobilny drive-thru zostanie otwarty 9 listopada. „Specjalny namiot będzie się znajdować na boisku żużlowym przy stadionie „Gwardia", wjazd od ul. Sportowej. Terenu użyczył Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie” – poinformował.

Prezydent Koszalina zaznaczył, że utworzenie kolejnego w mieście punktu drive-thru, który zwiększy dostępność mieszkańców do badań na Covid-19, to efekt rozmów z przedstawicielami Alab Laboratoria w Koszalinie. Firma, oprócz badań komercyjnych, będzie wykonywała je także dla pacjentów skierowanych na nie w ramach ubezpieczenia NFZ.

Jedliński podał, że ci ostatni przyjmowani będą w punkcie codziennie w godz. 11.00-13.00, z wyjątkiem czwartku, kiedy wymazy pobierane będą on nich w godz. 15.00-17.00. Dodał, że obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 797-028-368.

Prezydent Koszalina zaznaczył, że zgodnie z szacunkami w ciągu godziny punkt będzie mógł przyjąć ok. 30 osób.

Jedliński poinformował także, iż na prośbę marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, lokalizację zmieni przyszpitalny punkt pobrań wymazów, który znajduje się obecnie na parkingu od strony ul. Piłsudskiego, co powoduje problemy w ruchu kołowym i pieszym.

„Zdecydowałem, aby namiot przenieść na teren Parku Wodnego Koszalin. Szczegóły dotyczące terminu przenosin będą ustalone w przyszłym tygodniu” – napisał Jedliński.

W Koszalinie punkt poboru wymazów znajduje się jeszcze w Poliklinice.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie podała, że w Koszalinie i w powiecie koszalińskim w sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u 53 osób, w Zachodniopomorskiem – u 1072 osób. Zmarło 28 osób.

W sumie od początku pandemii w woj. zachodniopomorskim zakażonych zostało 16101 osób, zmarło 170 chorych. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany