„Haker” - Kino na temat ze szczecińskim policjantem

fot. KMP w Szczecinie
W ramach projektu Kino na Temat w szczecińskich kinach Helios odbyły się warsztaty z filmem „Haker” w których uczestniczył funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Tematem spotkania było pytanie: czy technologia zawsze zmienia świat na lepsze?
REKLAMA

Uczestnicy spotkania po zapoznaniu się z filmem opowiadającym fikcyjną opowieść o nastoletnim hakerze i jego matce zmagających się z tajną organizacją przy użyciu pomocy nowoczesnej technologii, uczestniczyli w warsztatach na temat bezpieczeństwa w sieci.

Warsztaty prowadzone były zgodnie z założeniami programu prewencyjnego KMP w Szczecinie „Cyberdżungla”. W trakcie warsztatów omówiono podstawowe zagrożenie związane z użytkowaniem i nternetu takie jak: uzależnienia, grooming, sexting, cyberprzemoc. O mówiono również wpływ portali społecznościowych na młodych użytkowników.

Dyskusja w której uczestniczył szczeciński policjant miała na celu uzmysłowienie młodym ludziom nie tylko samych zagrożeń związanych z użytkowaniem internetu ale również skutków prawnych związanych z popełnianiem czynów zabronionych przy jego użyciu. Zarówno sam seans kinowy jak i rozmowa na jego zakończenie przyniosła uczestnikom wiele pozytywnych emocji i refleksji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-24 18:00
miejsce
Aula Uniwersytetu Szczecińskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany