8 listopad 2019

Konflikt trwa. Żeńska drużyna siatkarska przeciw selekcjonerowi

Kryzys w polskiej siatce; zawodniczki oficjalnie zaprotestowały wobec sposobom traktowania żeńskiej kadry. Trzynaście pań wystosowało list, w którym domagają się odwołania ich trenera, Jacka Nawrockiego. Powodem mają być napięte relacje na linii drużyna - selekcjoner, wulgaryzmy, niedopuszczalne sposoby komunikacji, bagatelizowanie kontuzji. W odpowiedzi na te pretensje Polski Związek Piłki Siatkowej przedłużył kontrakt z Nawrockim do 2022 roku. A wszystko dzieje się tuż przed olimpiadą w Tokio.
REKLAMA
Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk, w rozmowie ze Sportowymi Faktami odniósł się do tego kryzysu w polskiej piłce siatkowej kobiet. Prezes nie wierzy, że dziewczęta były traktowane niewłaściwie. Na zarzuty o lekceważenie kontuzji stwierdza, że każda prośba o badania była natychmiast realizowana, a rezonanse nic nie wykazywały. O rzekomej wybuchowości trenera i wulgarnym słownictwie Kasprzyk mówi, że przy nim nic podobnego się nie zdarzało, nikt nie krzyczał na siatkarki. Być może trenerowi zdarzyło się czasem zakląć, ale nie było to użycie słów w złych intencjach, a obelgi pod niczyim adresem nie padały. Prezes twierdzi, że kontrakt z Nawrockim został przedłużony, bo zarząd PZPS wystawił pozytywną ocenę w sprawie wyników polskiej kadry siatkarskiej. Sam Nawrocki pretensje podopiecznych kwituje stwierdzeniem, że ich opis jest daleki od stanu faktycznego i jego opinii PZPS daje wiarę.

Czy sytuacja zagraża startowi Polek w eliminacjach do olimpiady w Tokio? Według prezesa związku nie. Jego zdaniem powołania powinny otrzymać wszystkie najlepsze polskie zawodniczki, również te „zbuntowane”. Prezes uważa, że nie ma takiej sytuacji na linii trener-drużyna, której nie można naprawić, zatem jest przekonany, że obie strony konfliktu dogadają się.


Źródło: SportoweFakty
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-24 18:00
miejsce
Aula Uniwersytetu Szczecińskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany