Ubezpieczenia artykuł sponsorowany
16 listopad 2020

Szczecin na tle innych miast – gdzie jest najtańsze OC?

fot. nadesłane
788 zł – tyle wynosi średnia wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC dla mieszkańców Szczecina. Zastanawiasz się, czy jest to wysoka kwota i ile płacą mieszkańcy innych regionów Polski? Sprawdź, w której części kraju można liczyć na najtańsze OC.
Cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego zależy od wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko wiek kierowcy oraz jego doświadczenie czy wysokość wypracowanych zniżek. Istotną rolę odgrywa również miasto.

Miejsce zamieszkania a wysokość składki OC

Zastanawiasz się, jak miejsce zamieszkania wpływa na wysokość obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego? Tu zależność wydaje się być prosta – im większe miasto, tym więcej samochodów. To zaś oznacza większe prawdopodobieństwo spowodowania kolizji drogowej, choćby w godzinach szczytu i zakorkowanych ulic. Wniosek jest więc następujący: im większe miasto, tym wyższych składek można się spodziewać.

OC w Szczecinie a OC w innych miastach

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC w Szczecinie, kierowcy nie są na straconej pozycji. Jak wynika ze statystyk, płacą oni znacznie mniej w porównaniu z większymi miastami.

Za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne trzeba zapłacić:
 • w Poznaniu – 820 zł
 • w Łodzi – 825 zł
 • w Gdańsku – 890 zł
 • w Warszawie – 872 zł
 • we Wrocławiu – 925 zł.

Mieszkańcy Szczecina oszczędzają więc niemal 200 zł w porównaniu z wrocławianami

Biorąc jednak pod uwagę regiony z najniższą składką OC, szczecinianie płacą nawet o:
 
 • 150 zł więcej w porównaniu z mieszkańcami Opola (633 zł)
 • 180 zł więcej w porównaniu z mieszkańcami Rzeszowa (608 zł)
 • 144 zł więcej w porównaniu z kielczanami.

Szczecinianie płacą także więcej na tle mieszkańców Krakowa, ale różnica nie jest zbyt duża.  Tam średnia wysokość składki wynosi 747 zł, więc mniej o zaledwie kilkanaście złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące wysokości składek obowiązujących w Szczecinie znajdziesz w artykule dostępny pod adresem https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenie-oc-szczecin

Są sposoby na obniżenie składki OC

Wcale nie musisz przeprowadzać się ze Szczecina na drugi koniec Polski, aby płacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Możesz natomiast:
 • rozważyć zakup auta o mniejszej pojemności silnika, mniej sportowego
 • zarejestrować pojazd jako współwłaściciel – z osobą mającą na koncie więcej zniżek
 • wykupić inne ubezpieczenie w pakiecie z OC.

Pamiętaj również, że za każde 12 miesięcy bez spowodowanej szkody otrzymujesz zniżkę. Im wyższa ich wartość, tym większych oszczędności możesz się spodziewać. W ten sposób masz szansę zaoszczędzić nawet 60% - tyle wynosi maksymalna zniżka w tabeli Bonus Malus towarzystw ubezpieczeniowych.

Jak znaleźć polisę OC w korzystnej cenie?

Jeżeli wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne jest dla Ciebie za wysoka, poszukaj tańszej oferty. Z pomocą przychodzi serwis porównywarkowy udostępniający kalkulator internetowy. To przydatne narzędzie, dzięki któremu możesz zaoszczędzić nawet do 50% na polisie.

Jak korzystać z takiego kalkulatora? Jedyne, co musisz zrobić to:
 
 • wypełnić formularz, udzielając wiarygodnych odpowiedzi na pytania
 • wyrazić zgodę na otrzymanie informacji zwrotnej.

W ciągu kilku chwil uzyskasz odpowiedź – wraz z dokładnymi cenami poszczególnych ubezpieczycieli. Jeśli któraś z propozycji szczególnie Cię zainteresuje, możesz wykupić polisę przez internet.

Jeżeli więc zależy Ci na sporej obniżce cenowej sprawdź, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają coś do zaoferowania w tym zakresie. Poświęcając zaledwie kilkanaście minut, sporo zyskasz. To się naprawdę opłaca.

Pamiętaj! Za OC nie ma sensu przepłacać. Wysokość składki nie wpływa na zakres ochrony ani na wypłacane odszkodowanie. Stosowne przepisy w jednakowym stopniu chronią kierowców płacących najwyższe składki i opłacających tanie ubezpieczenie OC.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2022-01-07 20:00
miejsce
GOKSiR w Przecławiu, Przecław...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-12 19:30
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-26 20:00
miejsce
Cafe Hormon, Szczecin, Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-14 20:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany