kategoria: Wydarzenia
5 lipiec 2024

Kolejny spektakl wyprodukowany przez Willę Lentza!

zdjęcie: Kolejny spektakl wyprodukowany przez Willę Lentza! / kupbilecik24.pl / Kolejny spektakl wyprodukowany przez Willę Lentza!
kupbilecik24.pl / Kolejny spektakl wyprodukowany przez Willę Lentza!
Zapraszamy 15 lipca 2024 roku do Willa Lentza, Szczecin, Ul. Wojska Polskiego 84.
REKLAMA
data: 2024-07-15 20:00
miejsce: Willa Lentza, Szczecin, Ul. Wojska Polskiego 84
bilety: KUP BILET
 

Niewiele osób wie o tym, że ostatnia pani na Falkenwalder Straße 84 (al. Wojska Polskiego 84) Frida Doering, żona kupca zbożowego i doskonale ułożona niemiecka mieszczka, była wyrafinowaną kolekcjonerką. Pasję tę dzieliła z małżonkiem Wilhelmem. Doeringowie zapełniali luksusowe wnętrza willi dziełami sztuki: obrazami, grafikami i rzeźbami. Najcenniejsze z dzieł znajdowały schronienie w stworzonym dla nich azylu: skarbcu pod willą. Doeringowie, wcale nie tak tradycyjni jakby się można spodziewać niemieccy mieszczanie, przejawiali niepohamowaną wręcz pasję i zamiłowanie do sztuki. W ich wysmakowanych zbiorach znajdowały się prace znakomite i rzadkie takie jak… grafiki Rembrandta.

Spektakl Olgi Adamskiej odkrywa liryczną stronę Fridy Doering, która kochała sztukę i piękno. Ostatnie chwile w ukochanej willi na Westendzie przywołują wspomnienia i obrazy - te cenne, powieszone w ramach, ukryte w skarbcu i te jeszcze cenniejsze, żywe, utrwalone przez życie w duszy kolekcjonerki. Dajmy się porwać nastrojowi ostatniego wieczoru w Willi Lentza i opowieściom Fridy. Epoka przedwojennego Szczecina została zamknięta, obrazy rozproszyły się po świecie. Wyobraźmy sobie przez chwilę, że są tu nadal...

Tekst: Anna Ołów - Wachowicz,
reżyseria: Arkadiusz Buszko,
scenografia: Katarzyna Banucha,
Występują : Olga Adamska, Filip Mateusz Bańkowski i Joanna Kraszewska-Myca (wiolonczela).

Uwaga! Do zakupu biletów ulgowych uprawnione są niżej wymienione osoby za okazaniem stosownych dokumentów: dzieci i młodzież do 18 roku życia, studenci, emeryci i renciści, osoby z orzeczoną niepełnosprawnością i ich przewodnicy.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Frida. Kolekcjonerka z Westendu
artyści:
Olga Adamska, Filip Mateusz Bańkowski, Joanna Kraszewska-Myca
Spektakl Olgi Adamskiej odkrywa liryczną stronę Fridy Doering, która kochała sztukę i piękno. Ostatnie chwile w ukochanej willi na Westendzie przywołują wspomnienia i obrazy – te cenne, powieszone w ramach, ukryte w skarbcu i te jeszcze cenniejsze, żywe, utrwalone przez życie w duszy kolekcjonerki. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczecin
13.8°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2024-07-19 19:00
miejsce
NOWA DEKADENCJA Szczecińskie...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-20 19:00
miejsce
Amfiteatr - Teatr Letni, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-22 08:00
miejsce
Kids Arena, Szczecin, ul. Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-26 19:00
miejsce
Amfiteatr - Teatr Letni, Szczecin,...
wstęp biletowany