Wydarzenia

SZOSTAKOWICZ I PANUFNIK

dodano 2022-08-08 19:13:26
rozpoczęcie:
2022-09-30 19:00
miejsce:
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Szczecin, ul. Małopolska 48
bilety:

W złotej sali zabrzmi Koncert fortepianowy nr 2 F-dur op. 102 Dymitra Szostakowicza. Ten niezwykle pogodny i radosny utwór powstał w 1957 roku. Kompozytor zadedykował go synowi Maximowi, a prawykonanie miało miejsce podczas koncertu dyplomowego młodego pianisty w Konserwatorium Moskiewskim. Entuzjastycznie przyjęte przez publiczność dzieło z czasem stało się jednym z ulubionych utworów kompozytora. W 2017 roku w plebiscycie brytyjskiego radia Classic FM znalazło się na 19. miejscu na liście klasycznych przebojów wszech czasów. Usłyszymy je w wykonaniu znakomitej pianistki Theodosii Ntokou, niezwykle utalentowanej wirtuozki, protegowanej wielkiej Marthy Argerich, z którą nagrała wspólnie album z muzyką Beethovena.

Drugą część wieczoru wypełni wspaniała Symfonia nr 2 Łewa Rewuckiego. Postanowiliśmy przybliżyć szczecińskiej publiczności dorobek tego znakomitego ukraińskiego kompozytora, którego muzyka zdecydowanie zbyt rzadko gości na polskich scenach. A jest czego słuchać. Rewucki znany jest melomanom z harmonijnych, oryginalnych i niezwykle wyrazistych połączeń muzyki ludowej z klasyką na najwyższym światowym poziomie; tym samym kompozytor wpisuje się w tradycję ukraińskiej szkoły narodowej. Symfonia nr 2, która zabrzmi tego wieczoru, powstała w 1927 roku. Orkiestrę Filharmonii w Szczecinie poprowadzi maestro Mikhail Agrest, znany ze swoich znakomitych interpretacji wielkich dzieł symfonicznych i operowych na scenach m.in. w Metropolitan Opera, Teatru Maryjskiego czy Royal Opera House w Londynie.

ARTYŚCI:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Theodosia Ntokou - fortepian
Mikhail Agrest - dyrygent

UTWORY:
Andrzej Panufnik - Uwertura bohaterska (1952)
Dymitr Szostakowicz - Koncert fortepianowy nr 2 F-dur op. 102
Borys Latoszyński - Symfonia nr 3 Pokój zwycięży wojnę

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szostakowicz i Panufnik
artyści:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Theodosia Ntokou, Mikhail Agrest
W złotej sali zabrzmi Koncert fortepianowy nr 2 F-dur op. 102 Dymitra Szostakowicza. Ten niezwykle pogodny i radosny utwór powstał w 1957 roku. Kompozytor zadedykował go synowi Maximowi, a prawykonanie miało miejsce podczas koncertu dyplomowego młodego pianisty w Konserwatorium Moskiewskim. Entuzjastycznie przyjęte przez publiczność dzieło z czasem stało się jednym z ulubionych utworów kompozytora. W 2017 roku w plebiscycie brytyjskiego radia Classic FM znalazło się na 19. miejscu na liście klasycznych przebojów wszech czasów. Usłyszymy je w wykonaniu znakomitej pianistki Theodosii Ntokou, niezwykle utalentowanej wirtuozki, protegowanej wielkiej Marthy Argerich, z którą nagrała wspólnie album z muzyką Beethovena. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Szczecin
-1.4°C
wschód słońca: 07:57
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2022-12-04 12:00
miejsce
Kids Arena, Szczecin, ul. Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 18:00
miejsce
Kids Arena, Szczecin, ul. Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Netto Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany