Bezpłatna pomoc potrzebującym – Poradnia Obywatelska
Poradnia Obywatelska powstała z inicjatywy Stowarzyszenia "Synergia" oraz Stowarzyszenia "Educare". Jej nadrzędnym celem jest niesienie pomocy mieszkańcom naszego województwa, poprzez możliwość kontaktu z różnymi specjalistami, którzy w ramach swoich kompetencji doradzają, możliwie najlepsze rozwiązania problemów ich klientów.
Osoby działające w ramach Poradni Obywatelskiej, chcą wyposażyć mieszkańców naszego województwa w odpowiednią wiedzę, tak by potrafili oni w aktywny i skuteczny sposób rozwiązywać swoje problemy, prowadząc tym samym do zmiany swojej trudnej sytuacji.
Poradnia Obywatelska jest dedykowana w szczególności osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej i nie są w stanie same poradzić sobie z narastającymi problemami.
Szczecińska Poradnia Obywatelska rozpoczęła swoją działalność 20 kwietnia br. i dotychczas z jej pomocy skorzystało wielu mieszkańców Szczecina. Codziennie, z porad specjalistów korzystają osoby, które borykają się na przykład z problemami dotyczącymi wykluczenia zawodowego, spraw mieszkaniowych czy też trudności wychowawczych.
Zakres świadczonych porad jest bardzo szeroki. W ramach Poradni Obywatelskiej uzyskać można bezpłatną pomoc świadczoną przez specjalistów: psychologa, pedagoga, prawnika, doradcę zawodowego, doradcę zawodowego i psychospołecznego, pracowników socjalnych oraz specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie czy specjalistów ds. uzależnień.
Specjaliści działający w ramach Poradni, udzielają pomocy na trzy sposoby: telefonicznie, drogą e-mailową lub podczas wizyty w siedzibie placówki. Co ważne, do poszczególnych specjalistów obowiązują wcześniejsze zapisy (przez telefon e-maila lub osobiście). W tej chwili czas oczekiwania na udzielenie pomocy, wynosi około 2 tygodni, co świadczy o tym, jak bardzo potrzebne są tego typu miejsca.
Z pomocy specjalistów działających w ramach Poradni Obywatelskiej, można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-19.00.
Poradnia Obywatelska
Ul. Krasickiego 6, 71-333 Szczecin
Telefon: 91 307 07 22
Szczegóły dotyczące projektu, w tym regulamin świadczenia porad, znajdują się na stronie internetowej http://www.synergia.szczecin.pl/.
Źródło: UM Szczecin