Szkolenie w Regionalnym Pogotowiu Kryzysowym SOS
Projekt ma charakter partnerski, w którym samorząd województwa pełni rolę lidera. Prowadzone w nich działania mają na celu ograniczenie skutków zdarzeń kryzysowych (w tym nagłych), poprzez różnorodne, adekwatne do zaistniałej sytuacji wsparcie świadczone poprzez specjalistów interwencji kryzysowej w formie ambulatoryjnej lub wyjazdowej, w miejscu zdarzenia i pobytu osoby doświadczającej sytuacji kryzysu psychologicznego.
W projekcie między innymi zaplanowane są działania profilaktyczne poprzez rozwijanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi.
Organizowane szkolenia - warsztaty skierowane są do przedstawicieli zawodów zaufania publicznego z urzędów, edukacji, służby zdrowia, sądownictwa, policji, edukacji. Istotna jest bowiemwspółpraca z innymi instytucjami działającymi na rzecz klienta w kryzysie, takimi jak; Ośrodki Pomocy Społecznej, placówki służby zdrowia, Policja, Straż Miejska, Sąd, prokuratura, placówki oświatowe, Kościoły oraz organizacje pozarządowe.
W spotkaniu dotyczącym problematyki kryzysu psychologicznego wzięli udział pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie wraz z Asystentką ds. Nieletnich z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.
st.post. Lena Guzik
zdjęcia wyk: Edyta Stosik