6 grudzień 2019

Energa prowadzi konsultacje z mieszkańcami

fot. materiał prasowy
Energa Invest i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeprowadziły w Koszalinie pierwsze z dwóch spotkań konsultacyjnych ws. przebudowy węzła wodnego na Kanale Jamneńskim. Celem tych spotkań jest przekazanie wszystkim zainteresowanym szczegółowych informacji na temat zaproponowanych wariantów przebudowy węzła wodnego oraz przeprowadzenie dyskusji i zebranie uwag mieszkańców.
REKLAMA
Do rozmów doszło w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Oprócz przedstawicieli Energi Invest, Wód Polskich i zaproszonych do współpracy ekspertów, wzięli w nich udział przedstawiciele środowisk naukowych, żeglarskich, wędkarskich, ekolodzy oraz lokalna społeczność i administracja.

- Dziękuję Wodom Polskim za zaufanie. Naszym zadaniem było przygotowanie wariantów Koncepcji przebudowy a następnie przeprowadzenie spotkań w ramach konsultacji społecznych. Informacje o wskazanym przez uczestników konsultacji wariancie oraz zgłoszone podczas spotkań uwagi i wnioski przekażemy Wodom Polskim, które z uwzględnieniem wyników konsultacji wybiorą wariant przeznaczony do realizacji - powiedział Jan Haftka, Dyrektor Biura Projektów Hydrotechnicznych i OZE, Energa Invest.

Podczas dyskusji wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zaproponowanych wariantów rozwiązań oraz oddania głosu na wybrany przez siebie projekt. Goście skorzystali także z możności zgłoszenia uwag na rozdawanych podczas spotkania formularzach.

Drugie spotkanie konsultacyjne odbędzie się 7 grudnia br. w Mielnie. Po zakończeniu konsultacji i wyborze przez Zamawiającego wariantu przeznaczonego do realizacji, informacja o jego wyborze zostanie zamieszczona m.in. na stronach internetowych Energi Invest oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany