kategoria: Społeczne
4 lipiec 2024

Zareagował natychmiast - Zastępca dyżurnego z Pogodna pomógł mężczyźnie w momencie zagrożenia życia

zdjęcie: Zareagował natychmiast - Zastępca dyżurnego z Pogodna pomógł  mężczyźnie w momencie zagrożenia życia / fot. KMP w Szczecinie
fot. KMP w Szczecinie
Zastępca dyżurnego z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno zareagował natychmiast, gdy wychodzący z jednostki młody mężczyzna upadł na ziemie i przestał oddychać. Przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i na miejsce wezwał Zespół Pogotowia Ratunkowego.
REKLAMA

Do nietypowego zdarzenia doszło w Komisariacie Policji Szczecin Pogodno. Zastępca dyżurnego asp. Mateusz Chmielarz zauważył, że wychodzący z budynku mężczyzna nagle upadł na ziemie. Policjant natychmiast zareagował, podbiegł do 43- latka i zaczął udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Oczywiście zawiadomił także Pogotowie Ratunkowe.

Po zaopatrzeniu na miejscu mężczyzna został przewieziony do szpitala pod fachową opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, tylko znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy umożliwi nam opanować zdenerwowanie i umożliwi rzeczową ocenę sytuacji oraz ułatwi rozpoznanie zagrożeń. Tak też było w tym przypadku policjant zareagował bardzo szybko i wezwał pomoc.

Dlatego też, gdy znajdziemy się w sytuacji wymagającej udzielenia pomocy nie wolno nam zwlekać z jej udzielaniem – często nie godziny czy minuty, lecz sekundy decydują o ludzkim życiu.

Pierwsza pomoc nie ma zastąpić pomocy medycznej, ma ją tylko wyprzedzić, umożliwić dożycie osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu pomocy kwalifikowanej.

 

ZKS/KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczecin
12.6°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2024-07-19 19:00
miejsce
NOWA DEKADENCJA Szczecińskie...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-20 19:00
miejsce
Amfiteatr - Teatr Letni, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-22 08:00
miejsce
Kids Arena, Szczecin, ul. Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-26 19:00
miejsce
Amfiteatr - Teatr Letni, Szczecin,...
wstęp biletowany