kategoria: Turystyka
8 lipiec 2024

Można już kąpać się na wszystkich kąpieliskach w Darłówku

zdjęcie: Można już kąpać się na wszystkich kąpieliskach w Darłówku / v22319537
v22319537
Tymczasowy zakaz wchodzenia do wody na kąpieliskach Darłówko Wschodnie 4 i Darłówko Wschodnie 5 został zniesiony. Nadal obowiązuje zakaz kąpieli na jednym z sześciu kąpielisk w Mielnie oraz kąpielisku w Unieściu.
REKLAMA

Zakaz wchodzenia do wody na dwóch kąpieliskach w Darłówku obowiązywał od 1 lipca. "Był spowodowany niedostateczną klasyfikacją jakości wody, wynikami badań próbek mikrobiologicznych z ostatnich czterech lat" – wyjaśniła Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w UE organizator kąpieliska musi wprowadzić tymczasowy zakaz kąpieli, jeśli w poprzednich sezonach jakość wody nie spełniała norm. Zakaz można znieść, jeśli kolejne kontrole potwierdzą poprawę jakości wody. Na kąpieliskach Darłówko Wschodnie nr 4 i nr 5 stało się to w miniony weekend.

W nadbałtyckim Darłówku wyznaczonych jest dziewięć kąpielisk, mają po 100 m długości linii brzegowej.

W województwie zachodniopomorskim zakazy kąpieli związane z nieodpowiednią jakością wody obowiązują jeszcze na kąpielisku w Unieściu oraz kąpielisku nr 220 w Mielnie (jest tam łącznie sześć kąpielisk).

"Następne badania wody w Mielnie i Unieściu zaplanowane są we wtorek. Wyniki powinny być za trzy dni, więc być może na następny weekend te kąpieliska zostaną otwarte" – powiedziała PAP rzeczniczka Senepidu.

Osobom planującym wypoczynek nad wodą Główny Inspektorat Sanitarny poleca serwis kąpieliskowy – sk.gis.gov.pl. Można tam znaleźć informacje m.in. o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska, terminach rozpoczęcia i zakończenia sezonu, ale też aktualności związane z warunkami pogodowymi.(PAP)

tma/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Szczecin
13.8°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2024-07-19 19:00
miejsce
NOWA DEKADENCJA Szczecińskie...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-20 19:00
miejsce
Amfiteatr - Teatr Letni, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-22 08:00
miejsce
Kids Arena, Szczecin, ul. Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-26 19:00
miejsce
Amfiteatr - Teatr Letni, Szczecin,...
wstęp biletowany