28 listopad 2019

Ekologiczne rozwiązania wkraczają w nowe miejsca

Tym razem do CCC. Sklep całkowicie rezygnuje z foliowych toreb. Buty pakować będziemy do tych papierowych.
REKLAMA
Coraz więcej sieci i placówek handlowych chce zaskarbić sobie poparcie klientów ceniących działania ekologiczne. To dobra tendencja, pozwalająca na zmianę przyzwyczajeń całego społeczeństwa. Wszyscy muszą zacząć od małych kroków, bo te złożą się na globalne zmiany.

Jak poinformował portal money.pl, CCC dołącza do liderów postępu i będzie nie tylko edukować, ale i włączy się w konkretne działania. Firma sprzedaje rocznie ponad 70 mln obuwia, jest zatem dociera do sporej rzeszy społeczeństwa, może mieć więc duży wpływ na budowanie świadomości ekologicznej klientów.
Na folii nie poprzestanie - jak ustalił money.pl, koncern chce również troszczyć się o jakość materiału używanego do produkcji obuwia i torebek, kładąc nacisk na certyfikaty jego pochodzenia. Chodzi o ograniczenie produkcji odpadów, zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenie emisji CO2.

To nie pierwszy „zielony” krok ze strony CCC. Wcześniej przedsiębiorstwo podjęło działania w kierunku zmniejszenia zużycia kartonu poprzez zastosowanie innowacyjnej maszyny do produkcji opakowań.


Źródło: money.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2020-01-25 17:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:30
miejsce
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 16:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-27 17:30
miejsce
Teatr Współczesny, Szczecin, Wały...
wstęp biletowany