Odblaskowe urodziny Szczecina

fot. KMP w Szczecinie
W minioną niedzielę obchodzone były 75 urodziny Szczecina. Jest to rocznica oficjalnego przekazania Szczecina z rąk komendanta wojennego płk Fiedotowa w ręce prezydenta Piotra Zaremby. Prezydent Szczecina przejął władzę nad miastem od niemieckiego burmistrza Wiesnera.
REKLAMA

Z okazji 75 urodzin Szczecina zostały zorganizowane różne atrakcje na Jasnych Błoniach. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na Alei Papieża Jana Pawła II wręczali małe upominki rowerzystom oraz pieszym uczestnikom ruchu drogowego. W czasie prowadzonej akcji profilaktycznej były wręczane opaski odblaskowe oraz kamizelki, które są ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Podczas działań funkcjonariuszka przypominała o podstawowych przepisach i zasadach dotyczących ruchu pieszych jak i rowerzystów.

„Odblaskowe urodziny Szczecina” jest to kolejna akcja szczecińskiej drogówki, która jest skierowana przede wszystkim do tzw. Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z pojazdem ma o wiele mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu.

Świadomość mieszkańców Szczecina dotycząca bezpieczeństwa na drodze z dnia na dzień jest coraz większa. Starajmy się nabytą wiedzę związaną z przepisami ruchu drogowego wdrożyć w praktykę.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany