4 październik 2021

Pies policyjny "Lachora" pomógł w odnalezieniu 83-letniej kobiety

fot. KMP w Szczecinie
Przewodnik psów służbowych wydziału prewencji szczecińskiej komendy wraz z psem patrolowo-tropiącym pomogli w odnalezieniu zaginionej kobiety. Po blisko czterech godzinach poszukiwań Lachora doprowadziła i wskazała miejsce w którym znajdowała się seniorka. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej w Gryfinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 83 – letniej mieszkanki miejscowości Krzywin. Kobieta cierpiąca na demencję starczą w godzinach popołudniowych bez słowa wyszła z domu, o czym poinformowała tamtejszych policjantów rodzina. Do szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych dołączył także szczeciński przewodnik psa służbowego st. asp. Marcin Jaroszyński ze swoim psem patrolowo-tropiącym o imieniu „Lachora”.

Czworonożny funkcjonariusz po nawęszeniu przedmiotu należącego do seniorki podjął pracę węchową. Po przejściu kilkuset metrów od miejsca zamieszkania kobiety, Lachora wskazała kierunek którym najprawdopodobniej szła 83 – latka.

Po kilku godzinach poszukiwań na terenach bagnistych i trudno dostępnych funkcjonariusze odnaleźli wyziębioną i zdezorientowaną kobietę, którą przekazano załodze pogotowia ratunkowego.

Odnalezienie seniorki to w głównej mierze zasługa policyjnego psa tropiącego bez pomocy którego trudno by było odnaleźć zaginioną.
Apelujemy do osób opiekującymi się starszymi i schorowanymi członkami swojej rodziny o zwrócenie większej uwagi na swoich podopiecznych. Oddalenie się z domu starszej i schorowanej osoby bez opieki stwarza poważne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Zdarza się, że seniorzy mają problemy z pamięcią, co dodatkowo utrudnia im powrót do miejsca zamieszkania.

ZKS KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2022-01-07 20:00
miejsce
GOKSiR w Przecławiu, Przecław...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-12 19:30
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-26 20:00
miejsce
Cafe Hormon, Szczecin, Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-14 20:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany