13 lipiec 2020

Policjanci przeprowadzili pilotaż do szpitala

fot. KMP w Szczecinie
„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”- wypowiadając słowa roty ślubowania, każdy policjant bierze na swoje barki pełną odpowiedzialność nie tylko za życie swoje, ale również innych osób i obywateli.
REKLAMA

Policjanci szczecińskiej drogówki w miniony piątek podczas pełnienia służby na ul. Wyszyńskiego, ujawnili kierującego samochodem osobowym, który poruszał się bus pasem. Po zatrzymaniu auta do kontroli drogowej, mundurowi zobaczyli roztrzęsionego mężczyznę, który powiedział, że śpieszy się do szpitala, ponieważ jego żona ma poważne problemy z oddychaniem.

W samochodzie znajdowała się kobieta, która faktycznie potrzebowała pilnej pomocy lekarskiej. W związku z tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie bez chwili wahania zaproponowali mężczyźnie pomoc. Dzięki szybkiej mobilizacji dwóch patroli drogówki, pilotaż w sposób bezpieczny zakończył się na SOR szpitala, gdzie kobiecie została natychmiast udzielona pomoc medyczna.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinie

kiedy
2021-02-06 18:00
miejsce
Filharmonia im. Mieczysława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-21 19:00
miejsce
Arena Szczecin, Szczecin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Event Arena, Szczecin, Staszica 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-02 16:00
miejsce
Opera na Zamku, Szczecin, Korsarzy 34
wstęp biletowany